RSS - aktualności

Zatwierdzenie Koszalińskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich

Zarząd Krajowy w Polsce  zatwierdził Koszaliński Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Kochani Animatorzy Ośrodka Koszalińskiego.

Bardzo ucieszyła nas wiadomość o zatwierdzeniu nowego Ośrodka Spotkań Małżeńskich na mapie Polski,
a mianowicie Ośrodka Koszalińskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy jak najwięcej zapału do posługi w Spotkaniach Małżeńskich.
Życzymy Wam abyście ten „ogień” zapału i werwy stale w sobie podtrzymywali,   abyście byli  wierni charyzmatowi Spotkań Małżeńskich, troszczyli się o wspólnotę animatorską i własną formację. Posługiwali z serca, z Duchem Św.
Dziękujemy za każdą okazaną przez Was życzliwość i pomoc.
Szczęść Wam Boże na „głębokich wodach” posługi w Spotkaniach Małżeńskich.

W trzynastą rocznicę pierwszego weekendu Spotkań Małżeńskich w Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej,  Zarząd Szczecińskiego Ośrodka wnioskował o utworzenie Ośrodka Spotkań Małżeńskich w Koszalinie.

„Inicjatorami powstania Ośrodka byli małżonkowie Ewa i Romuald Glanc z Kołobrzegu, a pierwszy weekend podstawowy Spotkań  Małżeńskich w  Koszalinie  odbył  się  w  maju 2006 r.   Prowadzili go wówczas Jolanta i Andrzej Litwińscy, Małgorzata i Andrzej Piotrowscy, Ewa i Romuald Glanc  oraz  ksiądz  Krzysztof  Włodarczyk (od 2016r. biskup pomocniczy w diecezji  koszalińsko-kołobrzeskiej, od września 2021r. biskup diecezjalny diecezji bydgoskiej)”

Ośrodek Szczeciński funkcjonował w ramach Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, ale w wyniku powyższych wydarzeń i potrzeby wsparcia rozszerzył swoją aktywność  na rzecz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej.

Od tego czasu w Koszalinie co roku odbywały się dwa weekendy podstawowe, jeden wiosną, jeden jesienią, a od 2014r. również dodatkowo dwa weekendy dla narzeczonych.