RSS - aktualności

Tydzień Małżeństwa trwa cały rok

W dniach 7-14 lutego 2017r. odbywać się będzie Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Jest to inicjatywa podjęta w 1997 r. przez  Anglika  Richarda Kane. Jej celem jest zwrócenie uwagi na wartość małżeństwa jako trwałego związku mężczyzny i kobiety zbudowanego na miłości dwojga.  Spotkania Małżeńskie włączają się w Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa  programem: „Tydzień małżeństwa trwa przez cały rok”.    Zapraszamy  do umacniania, pielęgnowania i celebrowania więzi małżeńskiej podczas warsztatów dla małżeństw, które w trakcie weekendu przypadającego w Tygodniu Małżeństw, tzn. 10-12 lutego,  odbędą się  w  Gródku nad Dunajcem, w Krynicy Morskiej, Porszewicach k. Łodzi, w Toruniu i w Zduńskiej Woli.

Warsztaty te maja na celu odnowienie i pogłębienie więzi małżeńskiej, doświadczenie w jaki sposób sakrament małżeństwa realizuje się w ich życiu codziennym. Są szczególnie pomocne dla małżeństw odczuwających rutynę, wypalenie, a także poważne kryzysy w małżeństwie.  W Tygodniu Małżeństwa nie chodzi jednak tylko o akcję jednorazową, ale o rozciągnięcie klimatu sprzyjającego małżeństwom, podejmowanie wciąż na nowo dialogu w małżeństwie przez cały rok. Ponadto warsztaty Spotkań Małżeńskich odbywać się będą w wielu ośrodkach w Polsce przez kolejne miesiące po zakończeniu Tygodnia tak, aby każde małżeństwo mogło z nich skorzystać w domu rekolekcyjnym  nieodległym od miejsca zamieszkania.

Ponadto, założyciele Spotkań Małżeńskich, Irena i Jerzy Grzybowscy  na Międzynarodowy Tydzień Małżeństw dedykują wszystkim małżeństwom przesłanie: „Jak żyć radami ewangelicznymi w małżeństwie?”. Ukazują w nim, co oznacza w małżeństwie czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Przedstawiają  także miłość, wierność i uczciwość oraz dialog jako ewangeliczne rady dla  małżeństw. W archidiecezji gdańskiej Spotkania Małżeńskie poprowadzą także otwarte warsztaty „Porozmawiajmy o naszej bliskości”.