RSS - aktualności

Witajcie Kochani 

Zapraszamy Was na  spotkanie małej grupy, które odbędzie się 16.02.2019 o godzinie 16:30 w salce u o.Dominikanów.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia oraz o zabranie ze sobą napojów lub czegoś słodkiego dla siebie i dla sąsiada.


 


Terminy na 2019r.

Znamy już terminy naszych spotkań rekolekcyjnych na nadchodzący 2019 rok. Informację na temat weekendu podstawowego dla małżonków i weekendu dla narzeczonych znajdziecie w zakładce Rekolekcje, terminy i zgłoszenia. 

W 2019 r. nasze weekendy i rekolekcje poprowadzimy w Wisełce nad morzem, niedaleko Międzyzdrojów oraz w Koszalinie, w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym.

Drodzy Małżonkowie i Narzeczeni, już dziś zarezerwujcie sobie czas wyłącznie dla siebie, na spotkanie ze sobą w dialogu w przyjaznej  atmosferze rekolekcji.


 Pielgrzymka

W maju polecamy udział w pielgrzymce małżeństw do Trzebiatowa.


mała grupa w maju

Zapraszamy na spotkanie małej grupy, które odbędzie się 06.05.2017 ( sobota ) o godzinie 16:30 w salce u oo.Dominikanów w Szczecinie.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia oraz o zabranie ze sobą napojów lub czegoś słodkiego dla siebie i dla sąsiada.


 


1%

Co roku, dzięki Spotkaniom Małżeńskim, ponad tysiąc małżeństw uczestniczy w specjalnych warsztatach rekolekcyjnych i znajduje konkretny sposób na umocnienie swojego małżeństwa. Wielu z nich udaje przezwyciężyć niszczące ich miłość kryzysy. Około półtora tysiąca par młodych ludzi w ciągu całego roku ma szansę przygotować się do podjęcia dojrzałej i odpowiedzialnej decyzji o małżeństwie, aby móc potem stworzyć szczęśliwą rodzinę. Ty też możesz uczestniczyć w tej konkretnej misji umacniania małżeństwa i rodziny.

Przekazując 1% na pracę „Spotkań Małżeńskich”, uczestniczysz w konkretnej misji umacniania małżeństwa oraz lepszego przygotowania do życia w małżeństwie i rodzinie.

Prosimy o odpisanie 1% od podatku na:
Stowarzyszenie Przyjaciół „Spotkań Małżeńskich”,
ul. Meander 23 m. 22,
02-791 Warszawa
Nr KRS: 0000119130

Będziemy też wdzięczni za inne darowizny
na konto Stowarzyszenia:
59 1050 1025 1000 0022 7883 7584 ING Bank Śląski
www.spotkaniamalzenskie.pl


Witajcie Kochani,

Zapraszamy Was na spotkanie małej grupy, które odbędzie się 01.04.2017r. o godzinie 16:30 w salce Jordana i Diany na piętrze u Dominikanów w Szczecinie.

Temat spotkania:  „Języki miłości” –  opracowali Sylwia i Krzysztof.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia  oraz o zabranie ze sobą napojów lub czegoś słodkiego dla siebie i dla sąsiada.


 


mała grupa w marcu

Witajcie Kochani J

Zapraszamy Was na spotkanie małej grupy , które odbędzie się 04.03.2017 o godzinie 16:30 w salce u Dominikanów.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia, oraz o zabranie ze sobą napojów lub czegoś słodkiego dla siebie i dla sąsiada.


 


W dniach 24 – 26 marca br. odbędzie się nasz Weekend dla Małżeństw w Wisełce nad morzem niedaleko Międzyzdrojów. Szczegóły na plakacie.


W dniach 7-14 lutego 2017r. odbywać się będzie Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Jest to inicjatywa podjęta w 1997 r. przez  Anglika  Richarda Kane. Jej celem jest zwrócenie uwagi na wartość małżeństwa jako trwałego związku mężczyzny i kobiety zbudowanego na miłości dwojga.  Spotkania Małżeńskie włączają się w Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa  programem: „Tydzień małżeństwa trwa przez cały rok”.    Zapraszamy  do umacniania, pielęgnowania i celebrowania więzi małżeńskiej podczas warsztatów dla małżeństw, które w trakcie weekendu przypadającego w Tygodniu Małżeństw, tzn. 10-12 lutego,  odbędą się  w  Gródku nad Dunajcem, w Krynicy Morskiej, Porszewicach k. Łodzi, w Toruniu i w Zduńskiej Woli.

Warsztaty te maja na celu odnowienie i pogłębienie więzi małżeńskiej, doświadczenie w jaki sposób sakrament małżeństwa realizuje się w ich życiu codziennym. Są szczególnie pomocne dla małżeństw odczuwających rutynę, wypalenie, a także poważne kryzysy w małżeństwie.  W Tygodniu Małżeństwa nie chodzi jednak tylko o akcję jednorazową, ale o rozciągnięcie klimatu sprzyjającego małżeństwom, podejmowanie wciąż na nowo dialogu w małżeństwie przez cały rok. Ponadto warsztaty Spotkań Małżeńskich odbywać się będą w wielu ośrodkach w Polsce przez kolejne miesiące po zakończeniu Tygodnia tak, aby każde małżeństwo mogło z nich skorzystać w domu rekolekcyjnym  nieodległym od miejsca zamieszkania.

Ponadto, założyciele Spotkań Małżeńskich, Irena i Jerzy Grzybowscy  na Międzynarodowy Tydzień Małżeństw dedykują wszystkim małżeństwom przesłanie: „Jak żyć radami ewangelicznymi w małżeństwie?”. Ukazują w nim, co oznacza w małżeństwie czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Przedstawiają  także miłość, wierność i uczciwość oraz dialog jako ewangeliczne rady dla  małżeństw. W archidiecezji gdańskiej Spotkania Małżeńskie poprowadzą także otwarte warsztaty „Porozmawiajmy o naszej bliskości”.


dalej »